Pädaste mesindustuur

Sel kevadel tõime Pädaste ürdiaeda uued asunikud – mesilased. Muhu saar on alati olnud tuntud oma kvaliteese ja maitsva mee poolest – rikkalik saare loodus on loonud selleks kõik võimalused.

 

Kutsume kõiki hotelli külalisi tutvuma põneva mesilaste maailma ja Pädaste mesitarudega kohaliku Muhu saarel asuva Ranna Mesila talu mesiniku Ristoga.

 

Mesindustuur algab kell 12:00 ning on tasuta hotelli külalistele. Tuur kestab umbes 30 minutit ning spetsiaalne kaitseriietus antakse hotelli poolt.

 

Mesindustuuril osalemiseks palume teil teavitada meie Guest Relations Manageri enne 11:00. Piiratud kohad saadaval.

 

 

 

Mesindus Pädaste Mõisas

 

Kui Imre Sooäär ja Martin Breuer ostsid Pädaste Mõisa 1990. keskpaigas, olid Pädaste viimasteks elanikeks 3 kolooniat, kes elasid Pädaste Jahtklubi lähedal mesitarudes. Meil on hea meel taaselustada see traditsioon!

 


Mesilased koguvad õietolmu ja nektarit mitmesugustelt õistaimedelt nagu askleepias, angervaks, võilill, ristikhein, kuldvits ja erinevatelt viljapuudelt 500 meetri raadiuses. Meie ürdiaia lähedus on mesilastele kindlasti suureks rõõmuks.

 

Kõik neli kolooniat on Buckfasti mesilased, neljateistkümne erineva liigi ristandid, kus iga erineva koloonia kuninganna on erineva taustaga. Ühel on esivanemad Rumeenias, teisel Taanis, kolmanda vanemad on pärit Austriast ja Taanist ning neljanda mesitaru kuninganna esivanemad on pärit Muhust. Kuningannad tunneb heleda märgi poolest, mis asub pea peal.

 

Pädaste esimest mee saaki saavad nautida meie külalised juba juunikuus hommikusöögil.

 

Pädaste mee eest vastutab meie mesinik Risto Pajust Muhu Ranna Mesila talust.

 

 

Mesindustuurid sel hooajal leiavad aset

27. juuni 12:00

11. juuli 12:00

25. juuli 12:00

08. august 12:00

22. august 12:00

12. september 12:00