Pädaste Manor | Pädaste Manor, a small luxury retreat & SPA Valge spargli festival Pädastes -

Valge spargli festival Pädastes

10. – 16. juuni 2024

 

 

 

Sparglil on pikk ajalugu, mis ulatub tuhandete aastate taha. Arvatakse, et see pärineb Vahemere idaosast ning seda kasvatasid juba vanad egiptlased, kreeklased ja roomlased. Tänapäeval kasvatatakse sparglit kogu maailmas, sealhulgas Eestis.

 

Eestis, nagu paljudes Ladina maades, tuntakse enamasti rohelist sparglit, kuid see ei küündi valge spargli kulinaarse kuulsuseni. Suur, kuldne ja mahlane – valge spargel on köögiviljade kuninganna.

 

Saksa toidukultuuris on sparglil oluline roll. Sparglikoristusajale on nad pannud nimeks Spargelzeit. Restoranis Alexander pühendame austusest aastaaegade vastu juunikuu esimese nädala valgele sparglile!

 

 

Juba teist aastat järjest toome tuntust valgele sparglile. Liituge meiega sel nädalal täis oivalisi maitseid, kui peakokk Achim Braitsch serveerib parimaid spargliroogasid. Vaid sellel nädalal pakume, lisaks iga päev muutuvale 4-käigulisele Table d’Hôte menüüle ja 9-käigulisele Saarte Degustatsioonimenüüle, erilist 4-käigulist valgele sparglile keskendunud õhtusööki.

 

 

Sparglit hinnatakse selle toiteväärtuse, sealhulgas vitamiinide, mineraal- ja kiudainete hulga poolest. Nautige uuenduslikult valmistatud hooajalise valge spargli värskust ja elegantsi. Iga roog tutvustab selle hinnatud köögivilja õrnu maitseid ja erksaid värve, mis kooskõlas hoolikalt valitud koostisosadega loob maitsete sümfoonia.

 

 

Valgele sparglile pühendatud 4-käigulisele menüüle saate vormistada broneeringu ajavahemikus 19:00-21:30 ning õhtusöögi hind on 141 EUR inimese kohta.

 

Broneerimiseks võtke ühendust meie Guest Relations Manager-iga aadressil info@padaste.ee või helistage numbril +372 45 48 800.